Kedd, 2024-03-19
rokkantfórum
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Rokkantfórum » Témák » Technikai kérdések - megoldások (Az oldal működésének technikai megoldásaival kapcs. téma)
Technikai kérdések - megoldások
fülcimpaDátum: Hétfő, 2011-12-05, 11.20 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 14
Állapot: Offline
Most jutott eszembe csak, hogy az oldal működésével kapcsolatos témákban praktikus, ha külön topic-ba írunk, így átláthatóbb. smile

Hozzáadva (2011-12-05, 11.20)
---------------------------------------------
Tehát, a legfrissebb hozzászóláshoz ugrásnak két lehetősége:
- a "Témák" mellett katt a legutolsó hsz időpontjára
- a másik, hogy egy oldalon egyszerre kevesebb hozzászólást jelenítünk meg (hogy ne kelljen annyit görgetni), és alul az oldalak számsorában az utolsó számra katt, ekkor odaugrik a végére.
Egyelőre ezeket tudtam kiókumlálni confused

 
Nap-lementeDátum: Szerda, 2011-12-07, 06.26 | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 16
Állapot: Offline
Nem lehet a Fotóalbumot használni!

Kategória kiválasztás rész üres.... és így sajnos nem enged felrakni képet deal
 
fülcimpaDátum: Szerda, 2011-12-07, 09.47 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 14
Állapot: Offline
Szia Nap-lemente,

a probléma megoldódott, egyelőre egy kategória található, a "Felhasználók albumai".
Ha szeretnéd, lehet nyitni külön "Nap-lemente albumai"-t is, tehát felhasználónként külön albumot (ez esetben jelezd légyszi!)
Még egy: elvileg most már ha linkelsz, működő (tehát kattintható) linkként jelenik meg, szintúgy ha email-címet írsz szövegbe! ok

Hozzáadva (2011-12-07, 09.47)
---------------------------------------------
Nap-lemente,
most olvasom csak a fórumot - nagyon jó a kép, amit csatoltál, ezt beillesztheted akár a Főoldalra is!
A "Fájl kiválasztása" gomb megnyomása után jobbra mellette megjelenik ez a gomb: $IMAGE$. Ezt ki kell jelölni és bemásolni a szövegrészhez, oda, ahova szeretnéd illeszteni a képet. Majd mentés és kész is. up


Az üzenetet módosította: fülcimpa - Szerda, 2011-12-07, 09.48
 
RumcájszDátum: Szerda, 2011-12-07, 10.42 | Üzenet # 4
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 10
Állapot: Offline
Szia fülcimpa!

Lenne még egy technikai kérdésem, táblázatokat szerinted hogy tudnék a szövegbe beiktatni? Ma hajnalban szórakoztam egy jogszabály tervezettel, de a táblázatot sehogy nem tudtam odavarázsolni. A végén meg azt láttam, hogy 9x tettem fel ugyanazt a fájlt, győztem leszedni, hogy csak a legutolsó mentett maradjon. Szóval elvagyok! happy

Hozzáadva (2011-12-07, 10.35)
---------------------------------------------
Bocsi, nem tervezet. Sima jogszabály volt.

Hozzáadva (2011-12-07, 10.42)
---------------------------------------------
Szia Nap-lemente!

Ha rámész a nyitólap fájlkatalógusokra, látsz ott bármilyen megnyitható/letölthető fájlt? Mert azt írja ki, hogy van ott egy, de én sehogy nem találom?! confused

 
fülcimpaDátum: Szerda, 2011-12-07, 12.40 | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 14
Állapot: Offline
Szia Rumcájsz!

Hát, át kéne másolni ezt a jogszabályt Word dokumentumba, oda rendesen teszi be a táblázatot is (mivel a jogtárban html-ben van, nem lehet doc-ként menteni - én legalábbis nem tudom). Aztán vagy az egészet csatolni a Fájlkatalógusba, vagy csak a táblázat részét kivágva, és linkben utalni a Jogszabályok kategóriába bemásolt anyag megfelelő helyén a mellékletre.
A Fájlkatalógusban most már tényleg megjelenik a fájl, megint a legegyszerűbb nem jutott eszembe, hogy kiszedjem a pipát a szerkesztés alatt a "Felhasználók számára nem megtekinthető" sor mellől.... facepalm biggrin

Hozzáadva (2011-12-07, 12.40)
---------------------------------------------
Kedves Mindenki!

A videó csatolás lépései:
1. Felső világoskék sáv, Multimédia gomb
2. Innen kiválasztani a Videó csatolása lehetőséget
3. Ekkor a megjelenő kék ablakban a felső sorba beilleszteni a linket
4. Ugyanezen világoskék ablak alul található "BB code" üres sorára rákattintani
5. Ebben a sorban a kattintásra megjelenik egy sor szöveg - ezt ki kell jelölni, majd jobb egérgomb, Másolás
6. Bezárni ezt a világoskék ablakot, akkor előttünk van a bejegyzésre szolgáló szerkesztőfelület - ennek jobb sarkában felül található a BB kódok panel felirat, erre rákattintani egyszer
7. A szerkesztőfelületbe jobb egérgomb-beillesztés
8. Mentés

Kész is! shades

 
kiszolgáltatottDátum: Csütörtök, 2011-12-08, 17.07 | Üzenet # 6
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 15
Állapot: Offline
Szerkesztőség:
szerkesztoseg@nepszabadsag.hu
Ezt akartam az aktivisták-ba. sad

Hozzáadva (2011-12-08, 17.07)
---------------------------------------------
Meg a képviselőcímeket:,de azok több százan vannak nekem egyben kigyüjtve.Hova tegyem őket? cry

 
fülcimpaDátum: Szerda, 2012-01-04, 01.08 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 14
Állapot: Offline
Kedves kiszolgáltatott,
ott van az! smile
Kattints az "E"-re! yes
...Mármint az Aktivistáknál a Népszabadság alatt... smile

Hozzáadva (2011-12-08, 17.26)
---------------------------------------------
Háát, az nem kis meló feltenni..., de ha többen csináljátok, könnyebb. Pl. Nap-lemente is kérdezte, ha kell valamiben segítség, szóljon neki a csapat... smile


Az üzenetet módosította: fülcimpa - Szerda, 2012-01-04, 01.09
 
Fórum » Rokkantfórum » Témák » Technikai kérdések - megoldások (Az oldal működésének technikai megoldásaival kapcs. téma)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Copyright MyCorp © 2024
Ingyenes honlapszerkesztő - uCoz